Falcsiszoló zsiráf
Nem véletlen kapta a falcsiszoló zsiráf ezt a nevet, hosszú nyakával sokkal könnyebbé, gyorsabbá és sokkal tisztábbá teszi a falcsiszolást...
Persze, nem vagyunk állatkertben, és fel sem merül senkiben hogy egy cuki zsiráfot kényszerítsünk csiszolásra, ami embernek is elég fáradtságos. Szó sincs róla.
De nem véletlen kapta a falcsiszoló zsiráf ezt a vicces nevet, hosszú nyakával ez a gép a fal csiszolását sokkal könnyebbé, gyorsabbá és nem utolsó sorban nagyságrendekkel tisztábbá teszi.
Persze, nem vagyunk állatkertben, és fel sem merül senkiben hogy egy cuki zsiráfot kényszerítsünk csiszolásra, ami embernek is elég fáradtságos. Szó sincs róla.
De nem véletlen kapta a falcsiszoló zsiráf ezt a vicces nevet, hosszú nyakával ez a gép a fal csiszolását sokkal könnyebbé, gyorsabbá és nem utolsó sorban nagyságrendekkel tisztábbá teszi.
Mire való a falcsiszoló zsiráf?
Mire, hát falcsiszolásra, felelhetnénk egyszerűen. Azonban a képlet nem ennyire szimpla.
A falcsiszolás az otthoni felújítási munka leghorrorisztikusabb szakasza. Lassú, fáradságos és elképesztő mennyiségű koszt, port termel. A finom, púderszerű por beleül mindenbe, feltakarítani szinte lehetetlen.
Különösen igaz ez a gipszkarton falak csiszolásánál, és ami hab a tortán, hogy ezt a port porszívózni se nagyon érdemes, a sima háztartási porszívót egy nap alatt két vállra fekteti.
És itt jön a képbe a mi zsiráfunk.
Erős motorral, nagy csiszolókoronggal és teleszkópos, kihúzható nyéllel szerelt, így bárhova elérhetünk vele. Nem kell létrán imbolyogva tartogatni a csiszológépet, sőt nem is kell létrázni egyáltalán, hisz könnyedén elérjük vele a plafont is.
Könnyen tartható, irányítható a fej, gyors, pontos munkát végez. A nagyméretű csiszoló koronggal pedig varázslatos gyorsasággal haladhatunk. A profik szerint kb. ötször gyorsabb a munkavégzés ezzel az eszközzel, mint a hagyományos kézi szerszámokkal.
Mivel a falcsiszoló zsiráf feje úgy van kialakítva, hogy korlátlanul tud mozogni, a kicsit egyenetlenebb falfelületekre is felfekszik, ami azért jó, mert nem kell a fejet csiszolás közben forgatni, hogy mindenhol a falhoz érjen.
De nem csak ezért zseniális.
Mi lesz a zsiráf és a porszívó házasságából?
Itt se tessék semmi rosszra gondolni, annyi történik, hogy a falcsiszoló zsiráf könnyedén csatlakoztatható az ipari porszívóhoz is. Ezek a gépek már jóval profibbak, mint a háztartási kis porszívók, a finom port is károsodás nélkül képesek összeszedni. Ha a két gépet csatlakoztatjuk, akkor közvetlen a csiszolófejről szívja el a port, ami nem jut se a légtérbe, se a bútorokra és ami a legfontosabb: a tüdőnkbe se.
A folyamatos porelszívás az egészségi és a higiéniai előnyök mellett még további haszonnal is jár. Mivel nem rakódik tele a fej porral, így a csiszolópapír sem tömődik el. Tovább és jobb minőségben lehet vele dolgozni, ami hosszú távon idő- és pénz megtakarítással jár.
Zsiráf-idomítási tippek
Ahhoz hogy a falcsiszoló zsiráf a legjobb munkát végezze, azért kell pár előkészület.
Oké hogy nem porol, mégis érdemes becsukni az ajtókat, szellőztetni. A kényes bútorokat takarjuk le, sőt, a padlóra tett lepedő vagy fólia sem árt, hogy minél többet megfogjunk a szennyeződésekből. A védőszemüveg és a pormaszk is jó szolgálatot tesz majd, noha ezzel a zsiráf-porszívó kombóval a fenti óvintézkedések inkább csak biztonságiak, mint életmentők.
A legjobb eredmény érdekében érdemes finoman, óvatosan nekiállni a fal csiszolásának, kerüljük a túlcsiszolást!
A falcsiszoló fejét tartsuk kicsit ferdén, hogy ne csússzon meg az eszköz.
A sarkokhoz lehet szivacsot használni, ezzel nem károsodik a fal szemközti oldala.
Akinek életében egyszer kellett is gipszkarton falat csiszolni, az alighanem a következő előtt be fog szerezni egy ilyen gépet. Aki még nem esett át a fulladós tűzkeresztségen, annak pedig szívből ajánljuk, hogy spórolja meg magának ezt az első rossz élményt, és kezdjen profiként, és végezzen mosolyogva.