Fűnyíró karbantartás
A fűnyírónk akkor működik jól, ha rendszeresen, minden használat után kitakarítjuk és odafigyelünk rá nyírás közben is - ugyanis fontos...
Pár ötlet, hogy fűnyírónk tökéletesen működjön egész nyáron
A fűnyírónk akkor működik megfelelően, ha rendszeresen, minden használat után kitakarítjuk és odafigyelünk rá nyírás közben is - ugyanis fontos, hogy a fű levágása előtt elpakoljunk, felszedjünk minden olyan tárgyat, ami nem oda való, illetve ami a fűnyírónkban kárt tehet (pl.: kavicsok, nagyobb darab ágak, esetleg gyerekjátékok).
Ha ezzel megvagyunk, a következő lépésként ellenőrizzük fűnyírónk állapotát. A 4 ütemű motoros fűnyíró esetén nem elég az olaj és üzemanyag szint ellenőrzése, feltöltése. Az esetleg mellé folyt üzemanyagot töröljük szárazra, és nem utolsó sorban a vezetékek, bowdenek megfelelő állapotáról is győződjünk meg. Főleg ha gyerek és kutya van a családban:)
A nyírás végeztével ne felejtsük el a rátapadt fűdarabokat eltávolítani, kidobó nyílásokat kitakarítani egy nem használt tompa késsel vagy akár egy spaklival. Ügyeljünk, hogy a fűnyírót a tolókar felé kell dönteni, némelyik típus megáll így, valamelyiket támogatni kell :) A fűgyűjtőt minden egyes nyírás után ürítsük ki, és hagyjuk száradni, hogy megelőzzük a penészedést, valamint a levegőszűrőt sem árt időnként takarítani, szükség esetén cserélni.
Ha úgy érezzük, hogy a fű vágása csak többszöri áttolással volt eredményes, akkor élezzük meg a nyíró késeit. Ezt megtehetjük magunk is: szereljük le a kicsorbult kést, majd a megfelelő rögzítés után (például egy sarokcsiszolóval) meg tudjuk élezni.
Elektromos fűnyíró használata előtt minden esetben ellenőrizzük a hosszabbító, csatlakozók állapotát, nyírás közben ügyeljünk a vezetékre. A fűben szinte észrevehetetlen sötét színű hosszabbító helyett ajánljuk az élénk, feltűnő színű (pl.: narancssárga) hosszabbítók használatát.
Ha a fűnyírót szállítjuk, érdemes a bowdenekre, vezetékekre odafigyelni, ne sérüljenek - ne törjenek meg, mikor összecsukjuk. Az utánfutóban, csomagtartóban szállításnál ügyeljünk a megfelelő rögzítésre és arra, hogy ha benzines a fűnyíró, az üzemanyag ne folyjon ki a szállítás során.
Amennyiben új benzinmotoros fűnyírót vásároltunk, mindenképp ellenőrizzük az olajszintet, mert általában nincs feltöltve kenőanyaggal. Mindig a gyártó által előírt olajat használjunk, és cseréljük le rendszeresen a gépkönyv szerint.
A jól karbantartott fűnyíró eredménye a dús, egészséges gyep, mely(b)en az egész család örömét leli.