Magasnyomású mosó
A magasnyomású mosó egy olyan szerkezet, ami mostanában kezd általánossá válni a háztartásokban. Emlegetik gőzborotvaként, mert...
A magasnyomású mosó egy olyan szerkezet, ami nem régóta kezd általánossá válni a háztartásokban. sokszor emlegetik gőzborotvaként, ez azonban félrevezető, ugyanis nem használ forró vizet. Az téveszti meg sokszor a szemlélőt, hogy a tisztító hatás olyan erős, hogy tényleg úgy tűnik, mintha a gép “leborotválná” a felületet.
Sokoldalú használhatóságát egyre többen aknázzák ki, nem csak autót lehet vele mosni, de gyakorlatilag bármilyen olyan felületet érdemes, ami kibírja az erős vízsugarat, és gyakran szennyeződik.
Ilyenek a kerti bútor, kerékpár, a teraszon a járólapok. Ahol medence van, ideális ennek tisztításához. De például építkezésnél is jól jön, tisztítható vele a betonkeverő, a talicska, a szerszámok.
Alapvetően nem történik más a használata során, mint az, hogy a gép a hálózati víz nyomását növeli meg a sokszorosára. A különböző típusok különböző teljesítményei azt jelölik, mennyi vizet képes a mosó szállítani.
Összeszerelés, használat
Noha a gép elve és működése nem túl bonyolult, az első beüzemelést mindenképp a kézikönyv és a használati utasítás szerint végezzük el. Számos apró alkatrész van, ami, ha nem a pontos helyére kerül, búcsút mondhatunk a garanciának. Ilyenek kimondottan a szűrők, amik a megfelelő helyen kell hogy legyenek, hogy el tudják látni a védő funkciójukat.
Csak tiszta, szennyeződésmentes vízzel üzemeltessük a mosót. Célszerű a hálózati vízre kötni, mert a kutak, esővíztároló könnyen szennyeződnek. Ha mégis ilyen forrást kell használni, egy előszűrőt érdemes bekötni a gép és a vízforrás közé.
A belépő víznyomást is ellenőrizni kell, megfelelő víznyomás nélkül ne kapcsoljuk be, ne üzemeltessük a magasnyomású mosót, mivel ilyenkor a szivattyú hűtése nem megfelelő, könnyen túlmelegszik a szerkezet.
Fontos a belépő víz hőmérséklete, ez semmiképp ne legyen magasabb 50 C foknál.
A használati utasítás arra is kitér általában, hogy alkalmazhatunk-e bármilyen vegyszert, tisztító szert a gépben vagy csatlakoztathatunk-e hozzá egy tartályt amiben mosószer van. Ugyanígy a tisztítandó felület tulajdonságait is figyelembe kell venni.
Utóbbi azért fontos, mert nagyon hamar rá fogunk jönni, mennyi mindenre is használható ez a zseniális szerkezet. Gyakorlatilag mindent tisztíthatunk vele a ház körül. Hamar be fogjuk fogni nem csak a járólapok tisztítására, moha mentesítésre, de falak, kerítés, esővíz csatorna is takarítható vele. A kerti bútorok, szerszámok már természetesen nem fognak kimaradni a sorból. Kényelmes és magas hatásfokkal tisztít, nagyon könnyen lehet vele munkát végezni.
Tartozékok
Ha maga a gép is, az alapfelszereltséggel is univerzális, a kiegészítőkkel még sokoldalúbbá válik. A különböző mosó- és kőrkefék mellett extra tartályok, 90 fokos fúvókák, különböző szóró- és tisztítófejek segítik, hogy gyakorlatilag bárhol, bármilyen tisztítási munkát el tudjunk végezni.
Melyiket válasszam?
Az általunk forgalmazott márkák: Riwall, Scheppach, Michellin, amelyek különböző kapacitású, méretű magasnyomású mosó gépeket kínálnak. Attól függően, hogy milyen munkát szeretnénk a géppel elvégezni, úgy érdemes kiválasztani a megfelelő modellt. Ha nem gyakran és nem rettenetesen szennyezett felületekkel dolgozunk, egy kisebb gép is elég, de gyakori használathoz, arasznyi sár, vastag szennyeződés letakarításához kellő erős, professzionális gépek is megtalálhatók a webshopban, és kínálunk melegvizes, de még benzines változatban is.
Ha többféle munkára szeretnénk használni az eszközt, akkor olyat érdemes választani, amihez gyárilag többféle kiegészítőt, tartozékot csomagoltak. Ha nagyobb gépre van szükség, akkor pedig válasszuk bátran azt, tartozékokat bármelyik alapgéphez tudunk ajánlani.